İçeriğe geç

Programlama Müzikleri

Başlık ilginç. Konuşacağımız konuda ilginç, farkındayım. Sizi bilmem ama ben genelde çalışırken müzik dinlemeye çalışırım. Çünkü dinlenilen müzikle ruh halinin ilişkisi çok fazladır. Örneğin; Müslüm Gürses dinlerken – Allah rahmet eylesin- programlama yapan var mıdır bilmiyorum lakin o andaki ruh hali bence pekte yerinde değildir.

Müzikle ruh halinin doğrudan bir ilişkisi varsa yaptığımız işinde ruh halimizle doğrudan bir ilişkisi vardır. Fakat bunu da hadi Serdar Ortaç, Hande Yener veya Demet Akalın dinleyelim ortaya harika tasarımlar ve kalite kodlar çıkaralım olarak algılamamak lazım. Zira “bakkal müzikleri” insana tat vermez.

Size önereceğim bir site ve bu sitede yer alan bir takım (şimdilik 52 adet. Zamanla eklemeler geliyor) müzikler var. Müzikler sadece sesten oluşmakla birlikte herhangi bir kişi veya kişilerin seslendirmesi yer almamakta. Bu müzikleri kimin oluşturduğunu bilmiyorum lakin dinlediğinizde ilk başlarda size çok garip gelebilir. Ama sonradan alışacaksınız, eminim.

İlk başlarda bu müzikler bana oldukça garip gelmişti lakin daha sonra dinlemeye devam edince aslında yaptığım işten daha fazla keyif aldığımı, daha iyi konsantre olduğumu ve yaptığım işin kalitesinin arttığını farkettim. Bu bir gerçek. İşte bu müzikleri çalışırken dinliyorum.

Eğer dinlemeye karar verirseniz kulaklıklarınızı takıp öyle dinlemeye gayret edin. Zira çevrenizdekiler size; “Aaa deli bu, valla deliii! Dinlediği müziklere bak!” desinler istemezsiniz değil mi?. Çünkü bir kaç arkadaşıma önerdiğimde de buna benzer yorumlar almıştım.

Herneyse, gelelim ana konumuza. Aşağıdaki adrese girip bu müzikleri dinleyebilirsiniz.

Programming Music

Yukarıdaki adrese gittiğinizde sizi aşağıdaki sayfa karşılayacak.

Sayfanın tasarımı çok basit. Burada yer alan müzikleri seçip dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda sağ tarafta, seçtiğiniz müzik paketinin oluşturulduğu parçaların liste yer alıyor.

Bu sayfada yer alan müzikleri bilgisayarınıza indirmek isterseniz (benim gibi), 5.84 Gb’lik bir alanı kaplıyor. Bilginize..!

Ben indirdim. Aşağıdaki ekran alıntısında da kanıtı var.

Sayfayı ara sıra kontrol etmekte yarar var. Çünkü sürekli bir yeni müzik ekleme çabası içerisindeler.

İyi dinlemeler..!

Saygı ve muhabbetle!..

Bu içeriği paylaşmak ister misiniz?

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buradaki içeriklerin tümü kamu malıdır. Kullanılması ve paylaşılması özgürdür.